civa nedir-civa alım satımı define isaretleri define işaretleri

define işaretleri

DEFİNE İŞARETLERİ


Arkadaşlar işaretsiz define olmaz mutlaka bir işaret bir iz bırakılır.


Mezarlar ise işaretleri daha basittir nedeni insanoğlu ölülerine kıymet vermesidir,define nasıl aranır
Günümüzde hala devam eden gelenek bizler mesala taş veya mermerden etrafını çeviriyoruz.Bu gekenek 5000 yıldan öncesine kadar var olduğunu çıkan emareler bizlere gösteriyor.Bizler gene mezar define si ararken saygılı olalım.
Aslında büyük defineler de vardır çoğunun işaretleri ni zaman kapatmıştır

define işaretleri


Eşkiyalar çeşitli işaretlerle hazinelerini saklarken devletlerin bile gömdüğü defineler vardır.

Define aramak sanat işidir bulmak ise günümüzde tehlikeli,devletten habersiz define bulmak suçtur.
O yüzden çoğu işaret çalışmaları yarım kalır ve sizler işaretleri yok ettiğinizde orası daha bilimsel olarak çözülemeyecektir taki ya şans eseri yada ileri teknoloji sayesinde bulunur.Define işaretlerini yok etmeyelim.

Günümüzde rövanş ta olan yine ermeni gömüleridir.Ermeni gömüleri eski evlerde bahçelerde veya su kuyularında olur.Bunlarıda çözmek yine bir sanattır bilgisiz ancak tesadüfen bulursunuz,bilgisiz çalışmaya ömür yetmez.Define bilimi olarak sizleri aydınlatmaya devam edecez.

Peki  bunlar  gerçekmi 
Neden yapılır  anlamları  dedir bir tür şifreleme yöntemidir.
Sakladığı varlıkları, değerleri herhangi bir tehlikeye karşı korumak ve sonrada gelip almaya yarayan şifreleme düzeneği ile birlikte bir çeşit anlatım ve bir dildir. Bunlar oyma kabartma ve boyalama şeklinde günümüze kadar ulaşmıştır. Kayalara yapılan her figürün motifin mutlaka bir anlamı vardır.

Anlamsız manasız hiç bir emek sarf edilemez.  

Ancak her kaya damgası da define için değildir.Bunları  sakın  es  geçmeyelim tüm emekler boşa gider.Kaya işareti mutlaka bize bir şey söylüyordur, yapım amacıda bu olmalı, örneğin kayalarda çoğunlukta gözüken yuvarlak oymalar mezarı şaret eder, bu oymanın yapılış amacı; mezarın yanında ki kayaya oyularak içine yağ dökülüp yakılıyordu, bu günkü mezarların üstünde yakılan mumlar gibi biz buna mumyalık desek daha mantıklı olacak.

Kare veya dairesel oymalarda aynıdır.

Bir ok yön için kullanılır. Özetle olursak ancak göstererek ile oku. Örnek gönderir olursak bir buğday başağı berekettir, bereketi sembolize ederler, direkt defineyi değil.


Bazı tanımlamak işaretlerini özetliyor olursak


Kabartma yılanı. yılan işareti kabartma yapmak Yılan uzunca bağlısa kafasının olduğu yönlendiriliyor. Eski düşünceye göre yılanın ilk kaçışı yer yuvası buna göre düşünülmüş ve ona göre sembolize edilmiştir.Çöreklenmiş yılan i̇şareti.

çöreklenmiş yılan işareti kesinlikle gömü-define-hazine işaretidir. Hediyesi işaretin olduğu yerin hemen altındadır. En çok dikkat edilmesi gereken yılan işarettir.kafa kafaya veya öpüşen yılanlar.


 bu işaretlenmiş aile mezarı olarak kabul edilir. İncelemedakiirse mezardakilerin kıymetli eşyaları ve takılarılarınızı. Eğer iki tane yılanın arasında hac veya çarpı işareti varsa bu tanımlayın işaretidir. Ancak yorumlanması çok zordur. Bulunmuş örnekleri çok azdır.


Yılan ve hac - istavroz i̇şareti.

orada yılan işaretinin orada birde var mı? Bu mezarlardan papaz parasının çıktığıda görüldüğü gibi boş çıktığıda görülüyor. Yılanın kafası değil hacın olduğu yönlendi.Oyma yılan i̇şareti.

oyma yılanı temizlemek çok net değildir. Çünkü doğal yapılar yılan vardır çok benziyor. Sizi işaretin doğal olmadığından eminseniz diğer yılan işaretlerinde olduğu gibi değerlendiştir.Terazi işareti


Esnaf Yada Tüccar Gömüsüdür, gömü Değerlidir


Onun İki Kefesi Eşit Değildir, Gömü Kefesinin Ağır Olan Kefenin Buluğu Tarafın Tarafındadır. Eşf. Gibi Görünse Dikkat Edilecek Nokta Terazinin İbresi (Dili) Beden Fikir Kazandirir. Dil Hangi Tarafa Meyilli Ise O Tarafta Araştirma Yapiniz
Topal Ayı işareti


Eşkıya Işareti Olarak Bilinmiyor, Aslinda Bu Işaret Net Olarak Çözülmedi Aşağida Yazacaklarimiz Net Yorumlar Değildir.


Definesi Mağara'da. Önce Ayinin Topal Olan Ayağını Bulunuz Ayak Yakınlarından Mağara Mahzen Işareti Arayınız.Üçgen işareti


Açıları Ayri Ayrı Ölçün, Açilardan Biri Mutlaka Farklıdir. Fark Kadar, Farklı Olan Açının Bakılan Yönde Araştirma YapinizYilan işareti


Yilanlar Çözülmesi En Zor Işaretlerdedir, Yilanin Işareti Şudur Deyip Geçemeyiz Tecrübe Ister Yerinden Görmek Ve Alani Iyice Araştırmak Gerekir.biz Burada Sadece Ip Ucu Vermekle Yetineceğiz.Papaz işareti


Papazin Boynundaki Madalya, baktiği Yada Işaret Ettiği Yön Önemlidir.


İtinalı Bir Çalişma Yapilmıyor.Saksılı Çiçek


İşaretin Olduğu Alanda Çok Yakin Yerlere Veya Altına Bakiniztabanca işaretleri


25 Adim Önleyici Doğal Yapiya Aykırı Nesneler Aranabilir.Tavuk işaretleri


İşaret Çözümünde En Önemli Unsurlardan Biri, Yapılan Figüranın Özellikleridir
Tek Tavuk Baktiği Yön Önemlidir. Bakkın Yönde Işaretli Kaya Varsa Kayanin Altın Bakkal, Tümsek Varsa Kazanan, Çukur Varsa Çukuru Kazı İp Uçları İledir.


Öküz işareti


Birbirine Bakan İki Buzağı .kesin Işaretidir


Bir Birine Bakan 2 Tane Buzaği (öküz) Definesi Ayaklarinin Altindadır.değerli Bir Gömüdür.


Papatya işareti


Asil Bir Bayan Mezari, Burada Yeri Gelmişken İzah Edelim Sert Figürler Erkek, Yumuşak Ve Süslü Çiçekli Figürler Bayan Mezarını İzah Eder. Çevresinde Yiğma Aranmalidir.Nal İşaretleri


Yakinlarındaki Kayalarda İkinci Işaretli Kayayı Bul Ve Bu Kaya Etrafında Araştırma Yapınız


Yakininda Üstünde Ağaç Işareti Bulunan Bir Işaretli Kaya Bul Ve Bu Kaya Etrafinda Araştirma Yapiniz


Yakınında Çevrimiçi Üçgen Bulunan Işaretli Kayayı Bul Ve Etrafında Araştırma Yapınız


Yakininda Içindeki Işaretli Kayayi Bul Ve Bu Kaya Etrafinda Araştirma Yapiniz


Yakınında İçindeki Işaretli Kayayi Bul Gömü Mağarada Kore


Yakınında Araştırma YapınızTamam işareti


Definecilikte Ok Sembölü De Önemlidir, Bir Veya Sadece Tane Ok Sembolü Görülebilir


Murç işareti


Kayalarda Veya Taş Zeminlerde Veya Çeşmelerde Bulunan Ufak Delikçikler Gibi Sirali Ve Belli Bir Sayiya Hitabeden Murç İzleri Şu Şekilde Yorumlanır


Bu Tür Düzenekler Fırkateyn, roma Bizans Medeniyetlerine Aittir.sayma Sistemidir.


Her Bir Murç Izi Bir Adimdır.batı Yönlerine Doğru Adımla Ve Değişik Bir Kaya Bulmaniz Gerekir. Unutmayın Işaretleri Tanımla Tek Başına Olmaz Mutlaka İkinci İkinci Üçüncü Işareti De Bulmanız Gerekir.

Yada Bölgede Mezarlık Alani Vardir İyi Bir Yüzey Araştirması Yapilmalı.


Boyut Yön Ve Derinliği Gösterir.


Elin Yanında Bulunan Işaretler Çözümü Verir. Bu Elin Yanında Hac Var Tamam Var, Ok Yön Verir Kanatları Ölçmek Gerekir.kanalar Farklı İçten Farklı Olan Tarafa Fark Kadar Git Eşitse 70 Adım Kadar Geriye Doğru Say, Hac Var Mezar Var O Zaman Kaya Mezarı Aramak Gerekir. Yada Bu Elin Baktiği Yönde Tepe Üstünde Büyük Bir Tümülüs De Olabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ YAYINLANMAYACAKTIR

define işaretleri define sohbeti hazine işaretleri anlamları