define işaretleri civa alım satımı: define işaretleri

DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

24 Mart 2018 Cumartesi

define işaretleri                                        DEFİNE İŞARETLERİ

Arkadaşlar işaretsiz define olmaz mutlaka bir işaret bir iz bırakılır.


Mezarlar ise işaretleri daha basittir nedeni insanoğlu ölülerine kıymet vermesidir,define nasıl aranır
Günümüzde hala devam eden gelenek bizler mesala taş veya mermerden etrafını çeviriyoruz.Bu gekenek 5000 yıldan öncesine kadar var olduğunu çıkan emareler bizlere gösteriyor.Bizler gene mezar define si ararken saygılı olalım.
Aslında büyük definelerde vardır çoğunun işaretleri ni zaman kapatmıştırEşkiyalar çeşitli işaretlerle hazinelerini saklarken devletlerin bile gömdüğü defineler vardır.

Define aramak sanat işidir bulmak ise günümüzde tehlikeli,devletten habersiz define bulmak suçtur.
O yüzden çoğu işaret çalışmaları yarım kalır ve sizler işaretleri yok ettiğinizde orası daha bilimsel olarak çözülemeyecektir taki ya şans eseri yada ileri teknoloji sayesinde bulunur.Define işaretlerini yok etmeyelim.

Günümüzde rövanş ta olan yine ermeni gömüleridir.Ermeni gömüleri eski evlerde bahçelerde veya su kuyularında olur.Bunlarıda çözmek yine bir sanattır bilgisiz ancak tesadüfen bulursunuz,bilgisiz çalışmaya ömür yetmez.Define bilimi olarak sizleri aydınlatmaya devam edecez.

Peki  bunlar  gerçekmi 
Neden yapılır  anlamları  dedir bir tür şifreleme yöntemidir.
Sakladığı varlıkları, değerleri herhangi bir tehlikeye karşı korumak ve sonrada gelip almaya yarayan şifreleme düzeneği ile birlikte bir çeşit anlatım ve bir dildir. Bunlar oyma kabartma ve boyalama şeklinde günümüze kadar ulaşmıştır. Kayalara yapılan her figürün motifin mutlaka bir anlamı vardır.

Anlamsız manasız hiç bir emek sarf edilemez.  

Ancak her kaya damgası da define için değildir.Bunları  sakın  es  geçmeyelim tüm emekler boşa gider.Kaya işareti mutlaka bize bir şey söylüyordur, yapım amacıda bu olmalı, örneğin kayalarda çoğunlukta gözüken yuvarlak oymalar mezarı şaret eder, bu oymanın yapılış amacı; mezarın yanında ki kayaya oyularak içine yağ dökülüp yakılıyordu, bu günkü mezarların üstünde yakılan mumlar gibi biz buna mumyalık desek daha mantıklı olacak.

Kare veya dikdörtgen oymalarda aynıdır.

Bir ok yön için kullanılmıştır. Özetleyecek olursak ancak özellikleri ile okunur. Örnek verecek olursak bir buğday başağı berekettir, bereketi sembolize etmişlerdir, direkt defineyi değil.

Bazı define işaretlerini özetleyecek olursak


Kabartma yılan i̇şareti . yılan işareti kabartma ise oyma işaretlerin aksine kesinlikle dikkate alınmalıdır. Yılan uzunca duruyorsa kafasının olduğu yön araştırılmalıdır. Eski düşünceye göre yılanın ilk kaçacağı yer yuvası olarak düşünülmüştür ve ona göre sembolize edilmiştir.


Çöreklenmiş yılan i̇şareti .

çöreklenmiş yılan işareti kesinlikle gömü-define-hazine işaretidir. Hediyesi işaretin bulunduğu yerin hemen altındadır. En çok dikkat edilmesi gereken yılan işarettir.

kafa kafaya veya öpüşen yılanlar .
 bu işaret genellikle aile mezarı olarak kabul edilir. İncelenirse mezardakilerin kıymetli eşyaları ve takıları bulunabilir. Eğer iki yılanın arasında hac veya çarpı işareti varsa bu define işaretidir. Ancak yorumlanması çok zordur. Bulunmuş örnekleri çok azdır.

Yılan ve hac – istavroz i̇şareti . 

eğer yılan işaretinin yanında birde hac işareti varsa burada kesinlikle papaz mezarı vardır. Bu mezarlardan papaz parasının çıktığıda görüldüğü gibi boş çıktığıda görülmüştür. Yılanın kafası değil hacın olduğu yön incelenmelidir.

Oyma yılan i̇şareti . 

oyma yılan işaretleri çok net olmadığı sürece dikkate alınmamalıdır. Çünkü doğal yapılar yılan işaretlerine çok benzemektedir. Eğer işaretin doğal olmadığından eminseniz diğer yılan işaretlerinde olduğu gibi değerlendirebilirsiniz.

Arkadaşlar  define işaretlerinin tamamının çözümü ana sitemiz dedir    incelemek için TIKLATerazi işareti
Esnaf Yada Tüccar Gömüsüdür,gömü Değerlidir
Her Iki Kefesi Eşit Değildir, Gömü Kefesinin Ağır Olan Kefenin Bulunduğu Taraftadır.kefeler Eşit Gibi Görünse Dikkat Edilecek Nokta Terazinin Ibresi(Dili) Size Fikir Kazandirir. Dil Hangi Tarafa Meyilli Ise O Tarafta Araştirma Yapiniz


Topal Ayı işareti
Eşkıya Işareti Olarak Bilinmektedir, Aslinda Bu Işaret Net Olarak Çözülmemiştir Aşağida Yazacaklarimiz Net Yorumlar Değildir.
Definesi Mağara Içinde. Önce Ayinin Topal Olan Ayağini Bulunuz Ayak Yakinlarından Mağara Mahzen Işareti Arayınız.


Üçgen işareti
Açıları Ayri Ayrı Ölçün, Açilardan Biri Mutlaka Farklidir. Fark Kadar, Farklı Olan Açinin Baktığı Yönde Araştirma Yapiniz


Yilan işareti
Yilanlar Çözülmesi En Zor Işaretlerdedir, Yilanin Işareti Şudur Deyip Geçemeyiz Tecrübe Ister Yerinden Görmek Ve Alani Iyice Araştırmak Gerekir.biz Burada Sadece Ip Ucu Vermekle Yetineceğiz.


Papaz işareti
Papazin Boynundaki Madalya,baktiği Yada Işaret Ettiği Yön Önemlidir.
İtinalı Bir Çalişma Yapilmalıdır.
detaylı bilgi için tıklayınız


Saksılı Çiçek
İşaretin Olduğu Alanda Çok Yakin Yerlere Veya Altına Bakiniz

Tabanca işaretleri
25 Adim Ön Tarafından Doğal Yapiya Aykırı Nesneler Aranmalıdır.Tavuk işaretleri
İşaret Çözümünde En Önemli Unsurlardan Biri, Yapılan Figüranın Özellikleridir

Tek Tavuk Baktiği Yön Önemlidir. Baktığı Yönde Işaretli Kaya Varsa Kayanin Altina Bak, Tümsek Varsa Burayı Kazi, Çukur Varsa Çukuru Kazı Ip Uçları Bunlardir.


Öküz işareti

Birbirine Bakan Iki Buzağı .kesin Define Işaretidir

Bir Birine Bakan 2 Tane Buzaği(öküz) Definesi Ayaklarinin Altindadır.değerli Bir Gömüdür.


Papatya işareti

Asil Bir Bayan Mezari, Burada Yeri Gelmişken Izah Edelim Sert Figürler Erkek, Yumuşak Ve Süslü Çiçekli Figürler Bayan Mezarını Izah Eder. Çevresinde Yiğma Aranmalidir.Nal İşaretleri

Yakinlarındaki Kayalarda Ikinci Işaretli Kayayı Bul Ve Bu Kaya Etrafında Araştırma Yapınız
Yakininda Üstünde Ağaç Işareti Bulunan Bir Işaretli Kaya Bul Ve Bu Kaya Etrafinda Araştirma Yapiniz
Yakınında Üzerinde Üçgen Bulunan Işaretli Kayayı Bul Ve Etrafında Araştırma Yapınız
Yakininda Içindeki Işaretli Kayayi Bul Ve Bu Kaya Etrafinda Araştirma Yapiniz
Yakınında İçindeki Işaretli Kayayi Bul Gömü Mağarada Içinde
Yakınında Araştırma Yapınız


Ok işareti
Definecilikte Ok Sembölü De Önemlidir, Bir Veya Birkaç Tane Ok Sembolü Görülebilir


Murç işareti
Kayalarda Veya Taş Zeminlerde Veya Çeşmelerde Bulunan Ufak Delikçikler Gibi Sirali Ve Belli Bir Sayiya Hitabeden Murç Izleri Şu Şekilde Yorumlanır
Bu Tür Düzenekler Frig,roma Bizans Medeniyetlerine Aittir.sayma Sistemidir.

Her Bir Murç Izi Bir Adimdır.batı Yönlerine Doğru Adımla Ve Değişik Bir Kaya Bulmaniz Gerekir. Unutmayın Define Işaretleri Tek Başına Olmaz Mutlaka Ikinci Yada Üçüncü Işareti De Bulmanız Gerekir.
Yada Bölgede Mezarlık Alani Vardir Iyi Bir Yüzey Araştirması Yapilmalı.


Size Yön Ve Derinliği Gösterir.
Elin Yanında Bulunan Işaretler Çözümü Verir. Bu Elin Yanında Hac Var Ok Var, Ok Yön Verir Kanatları Ölçmek Gerekir.kanalar Farklı Ise Farkli Olan Tarafa Fark Kadar Git Eşitse 70 Adım Kadar Geriye Doğru Say , Hac Var Mezar Var O Zaman Kaya Mezarı Aramak Gerekir. Yada Bu Elin Baktiği Yönde Tepe Üstünde Büyük Bir Tümülüs De Olabilir. Gömüsü Kolay Alınacak Bir Elin Üstünde Istavroz Varsa Gömü Elin Bulunduğu Kayanın Altındadir. Elin Yaninda Hiç Bir Işaret Yoksa Elin 65 Adim Alt Tarafinda Kaya Mezarı Ara Eğer Varsa Vazgeç.
El Boş Bir Arazide Dikili Bir Kayada Ise Kapak Var Demektir. O Zaman Bu Kayanın Altında Bir Kapak Taş Aramak.Çekiç işareti
Taş Oymaciliği Ile Uğraşanlarin El Aletlerini Simgeler.döv, Vur, Kır Anlamına Gelir. Bazı Açıklamalar Kirilacak Bir Işaret Denilse De Sakin Bunlara Inanmayin, Işareti Yok Etmeyin, Siz Bulamazsanız Mutlaka Bir Başkasi Gelip Bulacaktir, Nişaneleri Yok Etmekten Kaçınınız . “bana Yar Olmayanı, Başkasina Yar Etmem Bencilliğine Kapilmayınız.çekicin Sap Kısmini Ölç Ve Ayni Istikamete Doğru Adımla 1 Santim Bir Adım, Bir Adım Ise 72 Yada 78 Cm’ Ye Isabet Eder.
Eksik Olan Bölümü Yakın Kaylar Üstünde Ara Ve Bulunduğu Kayanın Altında Dikkatli Bir Araştirma Yap

1 yorum: